Přeskočit na obsah

Manuál STARTzjs

START menu

Po spuštění programu se objeví ikona žárovky na hlavním panelu. Ve Windows si ji můžete připnout k hlavnímu panelu.

START menu vyvoláte kliknutím na panelu nebo klávesou zkratkou. V lepším ovladači pro myš můžete přiřadit klávesou zkratku k tlačítku a mít tak menu na jeden klik vždy u kurzoru.

Pro správné fungování na více monitorech musí být hlavní monitor systému vlevo nahoře.

Na ukázce níže vidíte, jak přehledně lze své programy i složky roztřídit. Vše děláte pouze přetažením za pomoci myši. 

Popis ovládání najdete také v nastavení v Informacích.

Levým kliknutím na položku spustíte program. 
Tažením za položku ji můžete v menu přesunout. 

Tažením za hlavičku (nadpis) sloupce můžete prohazovat sloupce. 
Tažením za sloupec(mimo hlavičku, myší nebo dvěma prsty) můžete menu posunovat po obrazovce. 
Levým dvojitým kliknutím na sloupec skryjete menu.

Pravým kliknutím na položku v menu rozevřete nabídku zobrazenou níže. Lze zde změnit ikonu programu, nastavit klávesovou zkratku pro spouštění (HotKey), zvýraznit tlačítko nebo ho skrýt, či nastavit spouštět jako správce nebo auto-start (spuštění při startu Windows) nebo program odinstalovat.

Pravým klinutím na sloupec zobrazíte nabídku, kde můžete sloupec přejmenovat, nechat ho skrýt nebo nastavit řazení položek ve sloupci abecedně. Také můžete nechat spustit všechny programy ve sloupci najednou.

Nastavení

Nastavení programu najdete ve sloupci Výchozí v podobě položky menu.

V nastavení v Importu můžete rychle doplnit menu importem zástupců z plochy včetně složek jako Knihovny, Počítač, Koš, Sítě, doplněním nejpoužívanějších ovládacích panelů nebo možnostmi vypnutí systému.

V nastavení Vzhledu můžete změnit barvu a průhlednost menu, vzhled a velikost položek v menu. 

TAPs

V levé záložce máte seznam událostí, na které může TAPs reagovat.
V právem seznamu jsou akce, které je schopný provézt.
Dole je seznam přidaných plánů, které se ukládají s nastavením.

Dokud nezvolíte Spustit, žádná akce z navolených plánů se neprovede. Po provedení akce se plán deaktivuje, pokud nezatrhnete plán opakovat. Pokud je systém vypnut a TAPs je aktivní, po restartu se TAPs spustí sám.

TAPs můžete použít k mnoha účelům. Například po stažení souboru lze počítač uspat. Nebo v určitém čase spusťte nebo zavřete aplikaci nebo si pošlete zprávu na email. Můžete nechat vypnout zvuk, přepnout obraz na jiný monitor, pauznout video na základě obdržené zprávy klientem MQTT. Klienta připojte k domácímu MQTT brokeru a můžete komunikovat s chytrými zařízeními podporujícími MQTT komunikaci nebo s nimi komunikovat prostřednictvím Home Assistant.

Kalkulačka

Protože do kalkulačky můžete početní příklady přímo psát nebo je vkládat, pravděpodobně si vystačíte s kompaktní verzí. Mezi kompaktní velikostí a kalkulačkou se všemi tlačítky se můžete přepínat kliknutím na tlačítko SIZE nebo kolečkem myši. Velikost, pozici umístění na obrazovce, zobrazení vždy navrchu TOP a hlavně všechny výpočty si kalkulačka stále pamatuje i po vypnutí.