Přeskočit na obsah

Windows Subsystem for Android

Možná to nevíte, ale Windows už nějaký čas podporuje instalaci a spouštění android aplikací přímo ve Windows. Integrace je povedená na jedničku. Aplikace po instalaci najdete ve start menu a jejich spouštění je docela rychlé a fungují svižně jako na androidu. Postupně se subsystém zavádí do vybraných zemích, mezi která stále nepatříme, ale to vůbec nevadí, protože oficiální služba stejně nemůže nabízet obchod Google Play.

Vše vyřešila komunita, která vytvořila postup, jak nainstalovat tento subsystém včetně obchodu Play bez omezení na země. Postup je už zcela automatizovaný, zvládne to každý.

Příprava před instalací

1) Pokud již máte nainstalovanou oficinálně distribuovanou verzi, tak je třeba ji odinstalovat.


2) Pokud jste ještě neinstalovali žádný subsystém, nainstalujte funkci virtuálního počítače a restartujte systém.


3) Zapněte vývojářský režim. (V nabídce start hledejte vývoj a uvidíte Nastavení pro vývojáře.)

Instalace WSA

1) Na webu Githubu klikněte na verzi pro Windows 10 nebo 11 procesor X64, a na další stránce úplně dole vyberte ke stažení hned první archivační soubor 7z s obchodem Play bez obchodu Amazonu.


2) Archivační soubor rozbalte


3) Instalaci spustíte souborem Run.bat. Otevře se Windows PowerShell a začne automatická instalace. Po skončení instalace nastartuje subsystém a otevře se okno s Google Play, kde se můžete přihlásit ke svému účtu, a poté se zobrazí Play Store, který nyní najdete také v nabídce start pro Windows.